Sztuczne rzęsy – jaki rodzaj okaże się dla Ciebie najlepszy

Materił zewnętrzny
2 komentarze

Dzięki sztucznym rzęsom oczy mogą wyglądać naprawdę spektakularnie. Ten produkt polecany jest paniom, które wykonują makijaż na specjalne okazje i chcą wyjątkowego efektu. Sztuczne rzęsy są również idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które mają np. małe i głęboko osadzone oczy lub ich rzęsy są bardzo rzadkie i krótkie. Jak jednak dobrać doczepiane rzęsy? Na co zwracać uwagę?

Sztuczne rzęsy – różne rodzaje

Wśród chętnie stosowanych produktów, które mają za zadanie podkreślić wygląd oczu, znajdują się sztuczne rzęsy. Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie bardziej wyrazistej oprawy oka. Doklejane rzęsy sprawdzają się zatem zarówno podczas tworzenia okolicznościowych makijaży, gdy spektakularny wygląd jest pożądany, ale i na co dzień, u pań pragnących nadać wyrazistości oczom.

Wśród sztucznych rzęs można znaleźć te na pasku i w kępkach. Druga opcja jest najchętniej wykorzystywane przed wizażystki czy makijażystki, które mają wprawę w dobieraniu i nakładaniu kępek. Rzęsy na pasku, które mogą być klejone, ale nie tylko, sprawdzą się za to u każdej kobiety, która liczy na perfekcyjny makijaż wykonywany samodzielnie.

Doczepiane rzęsy – na klej, samoprzylepne czy magnetyczne?

Z założeniem rzęs na pasku jest w stanie poradzić sobie każda kobieta. Ułatwieniem może być wybór określonego rodzaju rzęs, które aplikowane są w konkretny sposób.

Rzęsy mogą być stosowane wraz z klejem. W takim przypadku warto, aby ich pasek był przezroczysty, ponieważ pozostaje mniej widoczny. Kleje przeznaczone do sztucznych rzęs dobrze trzymają, a do tego, o ile mają odpowiedni skład, nie powodują powstawania uczuleń ani nie wywołują nadwrażliwości.

Samoprzylepne rzęsy są jeszcze łatwiejsze w aplikacji. Ten wybór będzie odpowiedni dla pań, które nie przepadają za klasycznym klejeniem. Ciekawą alternatywą mogą być rzęsy magnetyczne, które są najłatwiejsze w aplikacji spośród wszystkich dostępnych typów.

Naturalne sztuczne rzęsy – na jakim efekcie Ci zależy?

Wybierając doklejane rzęsy warto uwzględnić, jaki efekt ma zostać uzyskany. Ważny jest także dobór doczepianych rzęs do długości czy grubości tych własnych, a także do kształtu oka.

Do oczu głęboko osadzonych pasują rzęsy na pasku, których włoski wydłużają się w kierunku zewnętrznego kącika oka. Odpowiadają one za efekt wyrazistego, bardziej otwartego oka, jednocześnie nie zostają zasłonięte przez powiekę. Przy krótkich i rzadkich rzęsach najlepiej sprawdzają się rzęsy o tej samej długości, gęste i grube, ponieważ można uzyskać spektakularny efekt, jednocześnie z dozą naturalności.

Delikatne sztuczne rzęsy – naturalny efekt

Wybierz delikatne sztuczne rzęsy, jeśli liczysz na subtelny efekt. Dobierz je pod względem długości oraz gęstości, aby idealnie pasowały do Twoich rzęs, a oko zyska na wyrazistości. Wyjątkowo długie i gęste rzęsy na pasku zostaw na specjalne okazje i do makijaży, które mają zaoferować wręcz teatralny efekt. 

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Ja nie planuję zakładać takich sztucznych rzęs.