Akcesoria kuchenne – co warto mieć w swojej kuchni?

Materiał zewnętrzny
6 komentarzy

Dla jednych gotowanie to pasja i sztuka, dla innych – przykry obowiązek na co dzień. Niezależnie od tego, do której z grup się zaliczasz, zdecydowanie zyskasz na wyposażeniu kuchni w profesjonalne akcesoria kuchenne. Co może ułatwić przyrządzanie posiłków?

Większości naszych babci akcesoria kuchenne kojarzą się wyłącznie z niezbędnym wyposażeniem kuchni: kompletem podstawowych sztućców i naczyń. Współcześnie jednak producenci akcesoriów kuchennych oferują wiele nowoczesnych i bardzo praktycznych urządzeń, dzięki którym posiłki przyrządza się szybciej niż kiedykolwiek a designerska estetyka akcesoriów wręcz zachęca do korzystania z nich. Co warto kupić do kuchni i na co zwrócić uwagę?

Noże do zadań specjalnych

Właściwie nie ma potrawy, której przygotowanie obejdzie się bez sięgnięcia po noże. Jednak każdy szef kuchni wie, że Inny model noży będzie potrzebny do krojenia mięsa, inny do szatkowania warzyw i owoców. Jedne modele są optymalne do krojenia, inne do siekania. Noże szefa kuchni, takie jak Wusthof Performer dostępny w Galerii Limonka, cechuje nie tylko ponadprzeciętna ostrość ostrza, ale też niski współczynnik tarcia, dzięki czemu z szatkowane w zawrotnym tempie surowce nie przyklejają się do powłok noża, a natychmiast zsuwają na deskę do krojenia lub naczynia.

Łyżki do każdej potrawy

Łyżka w kuchni jest niezbędna i to nie tylko do jedzenia zupy, ale też mieszania składników w sałatce czy nakładania makaronu. Do tego drugiego zadania przyda się łyżka Spaghetti Monkey Buisness, która pozwoli nałożyć na talerz porcję makaronu bez zachlapania całej kuchni. Ten model, podobnie jak inne akcesoria kuchenne od Monkey Business, wyróżnia dowcipny, pomysłowy design w kształcie makaronowych nitek. Przydatne są też łyżki cedzakowe, które pomagają zebrać, odsączyć i nałożyć każdą potrawę.

Akcesoria do krojenia i obierania do warzyw

Dawniej zwykły nóż wystarczał do obierania i krojenia warzyw, dziś wykorzystuje się do tego specjalne urządzenia. Przygotowanie sałatek ułatwią takie drobiazgi, jak wycinak do szypułek pomidorów, dzięki czemu szybko i dokładnie usuniemy z pomidora twarde gniazdo. Wśród nowoczesnych akcesoriów kuchennych znajdziemy też wiele takich, które ułatwią przygotowanie potraw z ziemniaków bez użycia dużej siły, np. prasę do ziemniaków czy różne rodzaje tłuczków. Jeśli zaś chcemy zachwycić naszych bliskich daniem wyglądającym jak z restauracji z gwiazdkami Michelin, możemy użyć krajalnicy do warzyw. Krajalnica Catto Lunch pozwoli wyciąć finezyjne paski m.in. kalarepy lub cukinii.

Otwieracze do puszek i słoików

Wielu gotującym osobom otwarcie słoika kojarzy się ze wstawianiem go pod strumień gorącej wody i uderzaniem denkiem o twardą powierzchnię, zaś otwieranie puszek – z ryzykiem skaleczenia się o metalową pokrywkę. Nowoczesny otwieracz do puszek Can-Do Joseph Joseph czy słoików OXO Good Grips rozwiążą ten problem.

Wysoka jakość akcesoriów kuchennych, czyli zdrowie i bezpieczeństwo

Akcesoria kuchenne to przedmioty, które warto kupować u sprawdzonych, renomowanych firm wykorzystujących do produkcji materiały najwyższej jakości. Przede wszystkim akcesoria kuchenne muszą być bezpieczne. Mają bezpośrednią styczność z żywnością, dlatego muszą być wykonane z materiałów pozbawionych BPA (Bisfenolu A) wykorzystywanego do produkcji z plastiku, a bardzo szkodliwego dla zdrowia. Ponadto, jak głosi znane powiedzenie, „oszczędny człowiek płaci dwa razy” Oznacza to, że kupując tańszy przedmiot tylko pozornie oszczędzamy, ponieważ tani i kiepskiej jakości produkt szybciej się zniszczy, a my będziemy zmuszeni kupić nowy.

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Monika

Mamy kilka fajnych zestawów noży, tylko że u nas jest jeden zasadniczy problem- są już tępe. Musimy zainwestować w jakąś ostrzałkę do noży 😉

Słodko Słodka

Ostrzałka do noży jest niezastąpiona.

Wioleta Sadowska

Ja muszę zakupić otwieracz do słoików.

Słodko Słodka

Przydatna rzecz 🙂

MyśliPotarganej.pl

Uwielbiam gadżety kuchenne! Wydałabym na nie fortunę, gdybym tylko mogła 😉