Życie w zdrowym stylu

Słodko Słodka
5 komentarzy

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się w ogóle nad tym co to znaczy życie w zdrowym stylu? Myślę, że tak!!! Jedne osoby myślą więcej na ten temat, a inne mniej. Życie w zdrowym stylu to nie tylko odpowiednie odżywianie, aktywność fizyczna, ale i inne ciekawe zagadnienia związane ze zdrowiem.

Przychodzi taki etap w życiu każdego człowieka

Kiedy bardziej niż kiedykolwiek zaczynasz o siebie dbać i zwracasz również szczególną uwagę na to co jesz i pijesz. Ja właśnie jestem na takim etapie. Kobieta przed 40-tką, przyglądam się sobie bacznie i zaczynam powoli i sukcesywnie zmieniać nawyki żywieniowe. Do mojego poukładanego życia zawitała również aktywność fizyczna. Czyżby to pierwsze objawy starzenia się? Wcale nie!!! Kobiety w pewnym wieku powinny o siebie zadbać bardziej, póki jest jeszcze czas i oczywiście to samo tyczy się mężczyzn.

Zdrowego stylu życia można się nauczyć

Jeśli nie prowadziłaś zdrowego trybu życia wcześniej, wiadomo że na początku może być ciężko Ci się przestawić. Wprowadzaj zasady zdrowego stylu życia stopniowo. Wszystko jest do przerobienia, a prozdrowotny styl życia dosłownie na wyciągnięcie ręki. Małymi krokami możesz wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe. Zamień niezdrową żywność na zdrową, poszukaj dobrej alternatywy dla siebie, pamiętaj chcieć do móc!!!

Każda wiosna niesie ze sobą zmiany, więc może to będzie Twoja wiosna, w zdrowym ciele zdrowy duch!!! Styl życia to główny czynnik decydujący o zdrowiu człowieka. Nasze zdrowie w dużym stopniu zależy właśnie od naszego stylu życia. Szukając informacji na temat zdrowego stylu życia, trafiłam na blog Rafała: Życie w zdrowym stylu. Bardzo mnie on zainspirował i pchnął do działania. Przede wszystkim przedstawia w rzetelny sposób treści dla dorosłych kobiet i mężczyzn chcących prowadzić zdrowy styl życia. Każdy może zmienić swoje życia, trzeba tylko chcieć i takim właśnie przykładem jest Rafał. Przekazuje on możliwie najlepszą wiedzę, która pozwoli poprawić zdrowie i utrzymać je jak najdłużej w jak najlepszym stanie.
Przedstawiona przez Rafała wiedza jest konkretna, uporządkowana i poparta źródłami naukowymi.

Jeśli masz problem z rozpoczęciem wprowadzania zdrowego stylu życia, być może pomocne będą materiały i e-booki, które znajdziesz na stronie Życie w zdrowym stylu, w zakładce sklep. Rafał przygotował produkty elektroniczne (10 e-booków w formacie PDF oraz arkusze xlsx), gdzie skupia się między innymi na podstawowych zagadnieniach związanych ze zdrowym stylem życia. Dowiesz się jak w prosty sposób dokonać zmian w codziennych nawykach. Zasady zdrowego stylu życia to więcej niż tylko dobrze zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia. Zdobędziesz również informacje m.in. o tym, jak dieta wpływa na kształtowanie sylwetki. Dieta i ćwiczenia to fundamenty zdrowego stylu życia. Wszystkie produkty w sklepie Rafała są mega. Zachęcam Cię do skorzystania!!! Znajdziesz też informacje na temat treningów siłowych, przykładowe plany treningowe, jak również informacje o akcesoriach i sprzęcie potrzebnym do domowej siłowni i wiele, wiele innych ciekawych i przydatnych informacji w temacie zdrowego stylu życia.

Sprzedawane produkty są w atrakcyjnych cenach, ponadto dostępne są ich darmowe fragmenty.

Tak więc jak wydłużyć swoje życie?

W największym skrócie:

  1. Odżywiaj się zdrowo. Wybieraj naturalne, pełnowartościowe, bogate w składniki odżywcze produkty i unikaj żywności wysokoprzetworzonej.
    Rafał stwierdza, że jako ludzie jesteśmy bardzo różni i różnie reagujemy na te same produkty spożywcze. Zaleca więc przede wszystkim samodzielne sprawdzanie na sobie co najlepiej na nas działa. Jednocześnie zwraca uwagę, by pamiętać o wysokiej jakości spożywanych produktów, a także różnorodności.
  2. Unikaj nałogów, jeśli palisz papierosy, koniecznie spróbuj je rzucić, a jeśli spożywasz alkohol, ogranicz go do minimum.
  3. Regularna aktywność fizyczna jest bardzo ważna!!! Właściwie przeprowadzane treningi pomagają wzmocnić mięśnie, stawy, kości, zredukować tłuszcz, poprawić kondycję, zmniejszyć stres itp. (oczywiście, jeśli dawno nie ćwiczyłaś, to zaczynaj bardzo delikatnie).
  4. Dobry sen ma wielką moc. Zapewnij sobie sen o odpowiedniej długości i jakości. Niedobór snu wpływa niekorzystnie na wiele aspektów życia.
  5. Radzenie sobie ze stresem również ma ogromne znaczenie.

Pomocne w tym są regularne treningi, techniki relaksacyjne, a także wysypianie się. Ja ostatnio zaczęłam ćwiczyć jogę dla początkujących i Tobie również serdecznie polecam.
Zapraszam na stronę Życie w zdrowym stylu!

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

U mnie zdecydowanie brakuje więcej ilości snu. I właśnie nad tym pracuję.

Monika

U mnie najgorzej ze stresem. Wiem, że on mnie najbardziej osłabia. Niestety trudno się z nim walczy.

Weronika

Od jakiegoś czasu staram się zdrowo odżywiać, ponieważ niestety moje wyniki z krwi znacząco się pogorszyły. Jestem bardzo zmobilizowana do zmiany i póki co dobrze mi idzie. Dzięki zdrowemu odżywianiu odkryłam także wiele przydatnych akcesoriów, takich jak np. woreczki zip top.