Czy warto wykorzystywać papierowe papilotki do muffinek?

Materiał zewnętrzny
4 komentarze

Do zrobienia w domu muffinek potrzebne są specjalne foremki. Mowa tutaj o tzw. papilotkach. Jednak nie wszyscy wiedzą, że na rynku jest całkiem spory wybór w tym zakresie. Mimo to od lat nie maleje popularność papierowych papilotek do muffinek. Czy rzeczywiście warto po nie sięgać? Jakie są ich najważniejsze zalety?

Papierowe papilotki do muffinek i ich zalety

Nie da się ukryć, że przede wszystkim papierowe papilotki do muffinek są tanie i szeroko dostępne. W sklepie internetowym https://www.cake-land.pl/pl/c/PAPILOTKI-MUFFINY/30 bez problemu kupić można dowolną ilość tych niewielkich foremek na babeczki.

Kolejnym atutem wykonanych z papieru papilotek jest to, że są one sprzedawane w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru. Ozdobione mogą być w zasadzie dowolnym wzorem. To gratka nie tylko dla dzieci, ale i osób dorosłych. Dzięki temu muffinki mogą stać się ozdobą niejednej imprezy. 

Oczywiście papierowe papilotki do muffinek mają i swoje wady. Nie można do nich wlewać bezpośrednio ciasta. Wtedy może dojść do ich zniekształcenia. Zaleca się więc wykorzystanie do tego specjalnych form blaszanych. Ewentualnym rozwiązaniem jest zakup papilotek papierowych usztywnianych.

Dlaczego warto sięgnąć po papilotki do muffinek?

Papierowe papilotki do muffinek są produktami jednokrotnego użytku, co ma swoje wady i zalety. Po użyciu wyrzuca się je do kosza. Nie trzeba więc zajmować się żmudnym myciem foremek. To bardzo ważne w przypadku lokali gastronomicznych, które przygotowują na co dzień bardzo duże ilości słodkich wypieków. 

Nie da się również ukryć tego, że papilotki do pieczenia zapewniają przy okazji ochronną warstwę zewnętrzną. Są idealnym rozwiązaniem w przypadku imprez publicznych. Dodatkowo bez nich wypieki mogłyby po prostu wyschnąć po wyjęciu z blachy. Dzięki papilotkom muffinki mają odpowiedni smak i konsystencję. To one zapewniają deserem stabilność. 

Papierowe papilotki do muffinek – do wyboru, do koloru

Nie da się ukryć, że za wykonanymi z papieru papilotkami do muffinek przemawia nie tylko atrakcyjna cena czy szeroka dostępność, ale i efektowny design. Są to akcesoria zarówno funkcjonalne, jak i ozdobne. Po wykorzystaniu można je po prostu wyrzucić do kosza na śmieci.

W zasadzie w sklepach znaleźć można papierowe papilotki z każdym możliwym motywem. Dlatego muffinki stanowią często nieodłączny element wielu imprez tematycznych. Są wykorzystywane podczas różnego rodzaju jubileuszy, wesel, bankietów, chrzcin itd. 

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Warto, warto. Czasami korzystamy.

Ula

Nie kupowałam ich nigdy. Ja piekę w silikonowych formach