Jak zrobić jeża z szyszek krok po kroku

Słodko Słodka
2 komentarze

Nadeszła jesień, więc czas zabrać się za jesienne dekoracje. Korzystając z odrobiny wytchnienia po remoncie kuchni, z wielką przyjemnością zabrałam się za tworzenie tego jeża. Skorzystałam z darów, które daje nam natura, ale i nie tylko. Kiedy jesteś mamą małego smyka ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia. Takiego jeża możesz stworzyć jako dekoracje domu, ogrodu, balkonu, dziecko może zanieść do szkoły. W tworzenie dekoracji jesiennych możesz również zaangażować dzieci, oczywiście w granicach rozsądku. Pomoc musi być odpowiednia co do wieku i możliwości dziecka. Jak zrobić jeża z szyszek krok po kroku? Tego dowiesz się już niżej we wpisie, zapraszam serdecznie. Jeśli podoba Ci się moja praca, koniecznie udostępnij ją dalej, pokaż znajomym, może dzięki temu będę mogła zainspirować większe grono osób.

Co potrzeba:

  • butelka od Coca – Coli
  • kula styropianowa
  • pistolet na gorąco
  • klej na gorąco
  • nożyczki
  • szyszki
  • sznurek
  • oczy do przyklejenia
  • kawałek ozdobnej tasiemki

Dodatkowo:

  • jarzębina, kasztany, żołędzie, sztuczne dodatki typu jesienne liście itp. oczywiście opcjonalnie

Instrukcja wykonania:

Przygotowanie takiego jesiennego cudaka nie zajmuje zbyt wiele czasu. Najwięcej czasu schodzi się przy klejeniu samych szyszek do szkieletu jeża.

Na początek zacznij od uzbierania pokaźnego woreczka szyszek, wracając z lasu zahacz o kontener z plastikowymi butelkami i wybierz odpowiednią pasującą kształtem i rozmiarem. U mnie to butelka od Coca – Coli.

Od czasu do czasu lubię stworzyć jakieś rękodzieło, dlatego na pawlaczu znalazłam zalegające kule styropianowe od bombek z zeszłego roku. Jedną taką kule wykorzystałam do stworzenia jeża.

Jeśli posiadasz w domu pistolet do kleju na gorąco oraz sam klej na gorąco jesteś już na wygranej pozycji.

Ja w tym roku musiałam kupić nowy, ponieważ mąż, gdzieś zasiał mój stary, ale taki zwykły pistolet do kleju na gorąco nie kosztuje zbyt wiele. Mi w tym roku udało się kupić za 13,99 zł.

Musisz odpowiednio ściąć butelkę, ja użyłam do tego zwykłych nożyczek, ale Ty możesz również posiłkować się nożykiem tapicerskim.

Gdy masz już odpowiednio ściętą butelkę, do części z kapslem wkładasz kulę styropianową i dopasowujesz sobie odpowiednio.

Jeśli wszystko gra, sklejasz klejem na gorąco. Chciałam, żeby mój jeż miał zadarty nosek, więc pod spód między butelkę, a kule wcisnęłam zwinięty ręcznik papierowy, ale może to też być kawałek tekturki. Jak to mówią potrzeba matką wynalazków.

Dalej owinęłam tak przygotowany szkielet jeża sznurkiem jutowym, zaczynając od nosa, czyli nakrętki od butelki. Co kawałek podklejałam sznurek klejem na gorąco.

Gdy ten etap masz już za sobą możesz przystąpić do przyklejania szyszek.

Szyszki zaczęłam przyklejać od tyłu, następnie dokładałam kierując się ku górze, w stronę nakrętki.

Pamiętaj, aby zostawić wolne miejsce na oczy, które musisz również przykleić klejem na gorąco.

Dodatkowo nad oczy przykleiłam cienką tasiemkę, która również zalegała mi w szafie zdaje mi się, że jeszcze od organizera na kredki i pisaki, który robiłam jakiś czas temu na biurko dla mojego małego smyka.

Jeśli między szyszkami zauważysz luki, możesz dokleić takie małe szyszki, żeby zakryć puste miejsca.

Możesz również dodać dowolne ozdoby, jakie masz akurat pod ręką, ja dodatkowo przykleiłam listki, jakieś czerwone sztuczne kulki, kasztany, żołędzie co miałam akurat w domu pod ręką.

Efekt końcowy oceńcie już sami, ale myślę, że bardzo fajnie wyszło. Czy Wy również tworzycie jesienne dekoracje sami? I koniecznie dajcie mi znać w komentarzach jak Wam się podoba taki jesienny jeż z szyszek 🙂

Zobacz również

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wioleta Sadowska

Jaki świetny pomysł na hand made. Rewelacja.